Wybór odpowiedniego stołu do jadalni czy salonu jest uzależniony od paru rzeczy. W pierwszej kolejności spore znaczenie mieć będzie ilość powierzchni w pomieszczeniu, gdyż to będzie też bezpośrednio wpływać na wymiary stołu. Pasuje zapewnić bowiem przynajmniej 60 cm wolnej przestrzeni na wysunięcie krzeseł, lecz również i powyżej trzydziestu cm blatu, tak żeby zmieścił się na nim wygodnie komplet naczyń.

Rzecz jasna jeżeli ktoś dysponuje kuchnią o niedużej powierzchni to może się tych wytycznych nie trzymać, lecz o wygodzie i komforcie nie będzie wtedy specjalnie co mówić. Następną ważną sprawą jest kształt stołu. Największą popularnością cieszą się obecnie typowe prostokąty, lecz spora ilość kupujących decyduje się też na drewniany stół okrągły rozkładany.

Stoły okrągłe mają tę zaletę, że znacznie lepiej się prezentują wizualnie w mniejszych wnętrzach, a jednocześnie dają wysoką wygodę i funkcjonalność. Z pewnością warto zastanowić się też nad funkcją rozsuwania czy rozkładania. Taki stół okrągły rozkładany po złożeniu będzie zajmował niewiele miejsca, a jeżeli okaże się to potrzebne, to szybko można będzie zwiększyć jego długość. Jeśli chodzi o materiały, to różne możliwości w tym zakresie są całkiem spore. Uniwersalne i ponadczasowe jest drzewo, nie tylko bardzo ładnie ono wygląda, lecz również zapewnia dużą trwałość. Do nowoczesnych wnętrz wybrać też można jakiś model wykonany ze szkła, z metalowymi nogami. Niezwykle ciekawie i oryginalnie prezentują się też stoły zrobione z drewna oraz żywicy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY