Kiedy zdecydujemy się sami instalować panele powinniśmy pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach. Po pierwsze już podczas pomiarów trzeba wziąć pod uwagę szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni wypływającej, co świadczy, iż nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem bądź śrubami – więcej na panele promocje sklep. Jeśli będziemy przestrzegać tych dwóch zaleceń nie powinniśmy się bać wybrzuszeń lub ewentualnie pęknięć.

Montaż ma obowiązek być także przeprowadzany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na łączeniach. Faworyzujemy dwa typy łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie prostsze oraz polega na posmarowaniu należytego frezu klejem oraz złożeniu go z kolejnym elementem podłogi. Łączenie to jest niemniej jednak niezmiernie niekomfortowe ponieważ podczas zniszczenia jednego z elementów praktycznie nie dopuszczalne jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Dodatkowym rodzajem łączenia są tak nazywane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym możemy niejednokrotnie rozbierać oraz składać. Jest to niesłychanie praktyczne przy wymianie któregoś z detalów. Jak przygotować się do montażu paneli? Gdy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zatroszczyć się o obecność paru bazowych narzędzi.

Jeżeli nie wykonujemy zanadto w wielu przypadkach nawet drobnych remontów ma okazję się okazać, że będziemy musieli kupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze nim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się też o zakup stosownego nośnika pod nasze panele, z reguły jest to gąbka bądź też folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w który będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble oraz wyposażenia, możemy zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY