Jeżeli ktoś będzie stał przed potrzebą zmienienia okien w swoim mieszkaniu, to powinien się dobrze zastanowić nad tym, jakie wybrać. Na rynku jest wiele różnych modeli, które się od siebie różnią parametrami oraz ceną, i należy takie zakupy naprawdę dobrze przemyśleć. Przede wszystkim będzie do sprawdzenia podstawowy parametr, którym jest współczynnik cieplnej przenikalności. Im ma on niższą wartość, tym dane okno będzie bardziej szczelne, a co za tym idzie będzie potrzebna mniejsza ilość energii do ogrzania.

Przez lata użytkowania będzie to miało przełożenie na znaczące obniżenie rachunków za grzanie, z tego też powodu naprawdę warto trochę dołożyć i zakupić model zapewniający dużą szczelność. Jeżeli ktoś ma mieszkanie przy ruchliwej ulicy, to sprawdzić też powinien dźwiękoszczelność, przyda się to jeżeli będzie chciał mieć ciszę w domu. Kolejną istotną kwestią jest materiał, z jakiego okna zostaną wykonane. Całkiem niedawno jeszcze największym zainteresowaniem cieszyły się okna PCV, cenione z uwagi na wysoką trwałość przy równocześnie atrakcyjnych cenach.

W ostatnim czasie z powrotem do łask wracają modele wykonane z drewna, a także ostatnia z nowości czyli okna drewniano-aluminiowe. Do przeglądnięcia także będą różnego rodzaju technologiczne nowinki, jakie okna drewniano-aluminiowe daje do swoich wyrobów. Przeważnie będzie się to wiązało z jakimiś dopłatami, ale w końcu takie okna kupuje się na długie lata. Dlatego faktycznie tego typu decyzję trzeba dobrze przemyśleć, aby później nie żałować nieodpowiedniego wyboru.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY