W chyba każdy budynku jest rozmieszczonych dużo rozmaitych instalacji, do których będzie konieczny odpowiedni dostęp. Przykładowo w przypadku instalacji wodnej czy CO przeważnie będzie potrzebna możliwość odczytania liczników albo zakręcenia zaworów. Z reguły miejsca takie widoczne w pomieszczeniu nie są, tylko w jakiś sposób się je zasłania. Idealnie sprawdzają się w tej roli najróżniejsze klapy rewizyjnej, jakie są dostępne w wielu różnych wielkością i kształtach.

Przeważnie taka Klapa rewizyjna jest złożona z dwóch głównych elementów, to znaczy obudowy i drzwiczek. Obudowy takich klap są przeważnie produkowane ze stali, tworzyw sztucznych czy aluminium. Stal ma większą sztywność i wytrzymałość, lecz jeżeli taki element byłby do montowania w jakiś wilgotnych pomieszczeniach, to zadbać należy o jego odpowiednią ochronę przed korozją.

W pewnych przypadkach niezbędne będzie użycie klap zrobionych ze stali kwasoodpornej, dzięki czemu wytrzymają one warunki panujące w danym miejscu. Kolejnym ważnym parametrem jest ogniowa odporność. Jeśli coś takiego będzie potrzebne to można wybrać modele które spełniają normy w tym zakresie. Ze względu na bardzo różnorodne zastosowanie klapy ei60 dostępne są w dużej ilości rozmiarów, u części producentów można je zamówić według własnych wytycznych. Drzwiczki z reguły są malowane na jakiś kolor wybrany z palety RAL, lecz pomalować je też można inną farbą lub przykleić na nie płytki lub tapetę.

+Tekst Reklamowy+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY