Ozdoby są najistotniejszym elementem w dopełnieniu całego wnętrza domu. Bez nich salon wywierałby wrażenie niedokończonego oraz zarazem pustego. W salonie oprócz kanapy stolika i komody, umieszcza się także stół i krzesła, takiego typu meble perfekcyjnie sprawdzają się w trakcie świąt, czy innych większych imprez, gdzie wszyscy uczestnicy siadają w jednym miejscu.

By właściwie zaaranżować salon wystarczy jedynie trochę wyobraźni i chęci. Nie zawsze powinniśmy wprowadzać drastyczne elementy, aby salon oddawał klasę i spójność z naszą klarowną osobowością.

Czasem starczą drobne dodatki, takie jak ozdoby stołu, a reszta pokoju wyda nam się oraz odmieniona oraz urządzona w nowym stylu. Stół jesteśmy w stanie udekorować nowoczesnymi podkładkami o interesujących odcieniach i wzorach. Na początek upiększania stworzonego przez nas pokoju dziennego, jakim jest salon, w którym spędzamy większość dnia, trzeba usunąć z niego wszelkie niepomocne przedmioty, jakie tylko zaśmiecają powierzchnię.

Rozpocząwszy od starych pamiątek, jakie zbierają tylko kurz na szafkach i obrazach, jakie wiszą na ścianach absolutnie nie komponując się z całością salonu. W ich miejsca możemy powiesić przyciągające zdjęcia z wakacji, które mają dla nas znaczenie emocjonalne, a przy tym nadadzą nowoczesny wygląd. Ciekawą opcją na ścianę są również lamele ścienne – lamele ścienne na płycie. Ożywienie ścian w salonie może też odbyć się poprze powieszenie designerskich ram, zamiast starych obrazów. Jeśli chodzi o kolorystykę ścian, to wszystko zależy od tego w jakich kolorach czujemy się przyzwoicie.

Jeżeli ubóstwiamy kolory oraz energetyczne odcienie, bombowym dodatkiem jest pomalowanie tylko jednej ściany, który może nadać absolutnie inny wygląd salonu. Jeśli wolimy stonowane kolory, w jakich możemy się wyciszyć oraz odpocząć, zastosujemy tutaj biele oraz beże, które uwydatnią kształt oraz kolor dodatków. Kapitalnym sposobem na ożywienie oraz drobne zmiany w salonie będą kwiaty, a dokładniej doniczki z kwiatami. Parapety, jakie są zagracone przeróżnymi doniczkami, można dostosować pod względem jednego stylu i nadać oknom innowacyjnego wyglądu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY