Wielu osobom kuny kojarzą się z miłymi zwierzaczkami, lecz rzeczywistość jest zupełnie inna. Spora ilość kierowców musiała oddać swoje samochody do warsztatu z powodu przegryzionych kabli, te małe drapieżniki wyrządzają też dużo szkód na strychach i poddaszach. Bardzo skutecznie tam niszczą izolację, a ich wypłoszenie nie jest wcale takie łatwe. Wiele osób poszukuje dobrego pomysłu na to, jak pozbyć się kuny z poddasza, lecz zdecydowana ich większość w dłuższej perspektywie zawodzi. Kuna na strychu bardzo szybko się zadomowi w otoczeniu ludzi, i jeżeli trafi na jakieś osłonięte od wiatru i suche miejsce, to buduje tam gniazdo.

Takie metody jak głośne dźwięki, mocno pachnące substancje czy porozrzucana sierść psa z reguły nie zdadzą egzaminu, ponieważ te drapieżniki bardzo szybko się przyzwyczajają. Ze względu na obowiązujące przepisy nie można ich także zabijać, z tego też powodu najskuteczniejszym sposobem jest ich odstraszanie. Można do tego celu na przykład użyć odstraszacze elektroniczne, które obecnie są uważane za najskuteczniejsze.

Taki odstraszacz na kuny instaluje się wokół budynku, uwzględniając każde miejsce, przez które może się ona dostać do wnętrza. Prąd, który płynie przez przewody nie powoduje żadnego niebezpieczeństwa, ale jest mało przyjemny. Kuny najczęściej po kilku próbach rezygnują z takiego miejsca i znajdują dla siebie inne, bez takich niespodzianek. Tak więc jeżeli ktoś ma problem z tymi zwierzakami, to powinien poszukać jakiejś firmy, która mu taki odstraszacz zainstaluje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY