Widłowe wózki używane są powszechnie w rozmaitych magazynach czy halach produkcyjnych. Za ich pomocą można przewozić duże, ciężkie rzeczy, a także przy pomocy wysięgnika ustawiać je na dużej wysokości. Same wózki są oferowane w paru wersjach, które się od siebie różnią na przykład odmianą używanego napędu. Różne są także stosowane w takich wózkach opony, a jest to jeden z ważniejszych elementów tych urządzeń.

Część modeli wózków pozwala na montaż tylko jednej odmiany opon, przy innych jest większa elastyczność. Najtańsze i najpopularniejsze są pneumatyczne opony. Cechują się one uniwersalnością i praktycznością, dzięki czemu mogą być instalowane praktycznie w każdym pojeździe tego typu. Są one dostępne w dwóch odmianach, to znaczy diagonalnej i radialnej, a wybór konkretnego typu będzie uzależniony od miejsca i charakteru pracy. Sporym plusem tego rodzaju opon jest ich niska cena zakupu i wysoki poziom uniwersalności, lecz będzie się to wiązać z mniejszą wytrzymałością na przebicia.

Z tego też powodu w miejscach, w jakich ryzyko związane z przebiciem będzie większe, lepiej się zdecydować na opony pełne. Z uwagi na to, że one nie mają w środku powietrza, to ich odporność na uszkodzenia mechaniczne będzie znacznie większa. Lecz ta wersja opon cechuje się dużo niższą amortyzacją, co w niektórych przypadkach może nawet spowodować uszkodzenie ładunku. Sporo na temat wyboru opon można będzie znaleźć w sieci, wystarczy w wyszukiwarce podać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY