Dużo firm w pewnym momencie swojej działalności potrzebuje wziąć jakiś kredyt. Jednak banki podchodzą dość ostrożnie do ich przyznawania, zwłaszcza przy dużych kwotach. W wielu przypadkach konieczne będzie ustanowienie zabezpieczenia, przykładowo w formie urządzeń czy nieruchomości. Pozwoli to nie tylko dostać większą kwotę, ale też i mniejsze oprocentowanie, ponieważ kredytodawca jest bardziej zabezpieczony na wypadek braku spłaty zobowiązań przez klienta.

Aby jednak nieruchomość czy maszyna faktycznie mogła stanowić taką formę zabezpieczenia, to trzeba spełnić liczne warunki, a jednym z nich jest przeprowadzenie wyceny. Wycena taka jest konieczna do tego, żeby oszacować we właściwy sposób wszystkie warunki pożyczki, i wykonać ją musi rzeczoznawca Poznań, posiadając niezbędne uprawnienia. Listę rzeczoznawców do wyceny dostać można w banku, lecz również można wykorzystać wyszukiwarkę, na przykład w niej wpisując hasło ustalanie wartości maszyn. Zależnie od rodzaju wyceny w każdym przypadku potrzebne będą jakieś dokumenty.

W przypadku nieruchomości przeważnie będzie to odpis z księgi wieczystej i wypis z rejestrów gruntów, oraz kilka map i dokumentacja techniczna. Jeżeli ktoś będzie wyceniał urządzenie, to trzeba mu będzie pokazać zakupową fakturę oraz specyfikację techniczną i rozruchową. Z reguły będzie się też trzeba liczyć z koniecznością zrobienia oględzin, podczas jakich zostanie sprawdzony stan techniczny i wykonana konieczna dokumentacja fotograficzna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY