Aktualnie coraz mniejsza ilość osób w swoich domach trzyma kosztowności czy gotówkę, co nie znaczy że w nich nie ma różnych cennych rzeczy. Sam sprzęt komputerowy czy video może być warty kilkanaście tysięcy, a przecież bez żadnego problemu się znajdą także inne wartościowe przedmioty. Z tego też powodu pasuje się odpowiednio zabezpieczyć na wypadek kradzieży, a możliwości na to teraz są naprawdę duże.

Oczywiście normą tu będą solidne drzwi wyposażone w atestowany zamek, ale z pomocą przychodzą różnego rodzaju systemy elektroniczne. Już samo zamontowanie domofonu, albo w wersji bardziej rozbudowanej wideodomofonu, uniemożliwi wejście przypadkowym osobom na posesję. Będą one musieć zadzwonić i czekać aż zostanie otworzona furtka, a jeśli urządzeniem tym będzie wideodomofon, to można będzie zobaczyć, kto przyszedł.

Następną wartą rozważenia możliwością są systemy alarmowe i monitoring. Alarmy są wyposażone w pewną liczbę czujników reagujących na ruch czy temperaturę. Po wykryciu nieproszonego gościa mogą one uaktywnić głośny dźwięk, lub wezwać dyskretnie interwencyjny patrol, który po paru minutach podjedzie i zobaczy co się stało. Jeśli na posesji będzie dodatkowo zainstalowany system kamer, to pozwoli to nagrać całe zdarzenie i w razie potrzeby mieć niepodważalne dowody. Z tego też powodu jeżeli komuś będzie zależało na zapewnieniu bezpieczeństwa sobie i bliskim, to może pomyśleć o tego typu rozwiązaniach. Zwłaszcza że na naszym rynku funkcjonuje dużo firm je mających w ofercie, które przykładowo się znajdzie po podaniu w wyszukiwarce hasła instalacja alarmu Kraków.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY