Kwestię alimentów, ich zasądzenia, wszelkich okoliczności dotyczących kwestii rodzinnych definiują przepisy zawarte w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Zgodnie z obowiązującym uregulowaniem prawnym alimenty mogą zdobyć nie jedynie na dzieci, małoletnie i pobierające naukę.

Jeśli nie wiemy, jak uzyskać alimenty, jaki złożyć pozew, stosowny mecenas bez zarzutu poprowadzi naszą sprawę, gdyż pozew będzie wtedy poprawnie umotywowany i pokaźniejsze są szanse na uzyskanie satysfakcjonującego rozstrzygnięcia przed sądem.

Jeżeli musisz skorzystać z wsparcia profesjonalisty w sprawie alimentów lub też innych prawnych sprawie, na przykład spadku, lub najzwyczajniej w świecie porady – wypróbuj spadek adwokat Łomianki, a dowiesz się więcej. Usługi słusznego mecenasa co prawda odrobinę kosztują, jednakowoż są one tego godne. Kiedy tak właściwie raz spróbuje się skorzystać z pomocy takiego profesjonalisty, z pewnością nie będzie się chciało zajmować się tym znacznie więcej samodzielnie. Pozew o alimenty na jednego z małżonków można złożyć wspólnie z pozwem o rozwód czy też separacje, można też złożyć taki pozew samoistnie.

W sytuacji, jeśli na sprawie rozwodowej pozostała uznana wina jednego z małżonków, on oczywiście obowiązany jest do płacenia alimentów na małżonka, jakiego winy nie zakomunikowano – jeśli bezsprzecznie dany małżonek pragnie zasądzenia takiego obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli żadna z osób nie została uznana za winna rozkładu pożycia małżeńskiego, przesłanka do zasądzenia alimentów jest bezładny podział dochodów stron, a zwłaszcza, jeśli któraś ze stron cierpi niedostatek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY