Wiele osób zastanawiając się nad własnym domem nie bierze zupełnie pod uwagę opcji tak zwanego bliźniaka. Na temat takich budynków opinie są bardzo różne, i, które nie zawsze będą one odpowiadać rzeczywistości. Takie bliźniaki mają bowiem wiele zalet, zarówno jeśli chodzi koszty samej budowy, jak też późniejszej eksploatacji.

Po pierwsze przy bliźniaku nie trzeba tak dużo wydawać na samą działkę, potrzebna będzie dużo mniejsza niż przy dwóch oddzielnych domach. Sporo kosztów odchodzi także dlatego, że takie domy dysponują jedną wspólną ścianą, zarówno jeżeli chodzi o samą budowę jak i późniejsze ogrzewanie. Wcale nie ma potrzeby obawiania się o prywatność, a argument taki jest często podnoszony przez osoby krytykujące takie rozwiązanie.

Wykonane w odpowiedni sposób projekty domów w zabudowie bliźniaczej mają całkowicie oddzielne ogrody, wejścia i bramy, przez co sąsiedzi nie będą uczestniczyć w codziennym życiu. Jeżeli zrobi się dodatkowo dobrą akustyczną izolację i posadzi jakieś krzewy lub żywopłot pomiędzy, to faktycznie można mieszkać w przyjemny sposób.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY