Widłowe wózki powszechnie się wykorzystuje w wielu firmach, na przykład na magazynach, halach produkcyjnych czy w dużych sklepach. Bardzo pomagają one w rozwożeniu produktów umieszczonych na palatach, a część modeli może takie palety podnosić do wysokości nawet paru metrów.

Dlatego też jeżeli ktoś planuje znaleźć pracę w którymś z takich miejsc, to powinien pomyśleć o zdobyciu odpowiedniego uprawnienia. Bo przepisy tu nie dają wiele do wyboru, żeby było można pracować za pomocą takiego wózka, to konieczne będzie posiadanie odpowiednich uprawnień. Jest to spowodowane tym, że użytkowanie takiego sprzętu wiąże się z pewną liczbą zagrożeń, tak więc operator powinien posiadać odpowiednie umiejętności i wiedzę. Takie uprawnienia wydawane są przez UDT, i aby je otrzymać trzeba zdać egzamin. Nie ma specjalnych warunków wiążących się z przystąpieniem do egzaminu. Przede wszystkim trzeba mieć ukończone 18 lat oraz szkołę podstawową, konieczne również będzie otrzymanie zgody lekarza do pracy w takim charakterze.

Egzamin nie należy do trudnych, ale pod warunkiem że wcześniej kandydat się do niego przygotuje. Najlepszą opcją będzie wzięcie udziału w jakimś kursie, na którym pozna się dokładnie budowę wózka, zasadę jego działania oraz regulacje prawne związane z bezpiecznym użytkowaniem. Dobry kurs wózek widłowy jaworzno posiadał także będzie część praktyczną, podczas której kandydat nauczy się operować takim sprzętem i zapozna z jego prawidłową obsługą.

+Tekst Reklamowy+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY