Posiadacze psów od wieków zadają sobie zapytanie, jak bawić się ze szczeniakiem tak, aby on nie rozrabiał, nie gryzł i nie czynił szkód. Ważnym kłopotem staje się tutaj także, dlaczego pies podczas zabawy nie traktuje właściciela, jako autorytetu, ale wprost zupełnie go ignoruje. Istnieje kilka zasad zabawy z psem, które wypada zastosować, aby zapewnienie psu zabawy było bezkonfliktowe i przyjemne dla wszystkich.

Jedną z najważniejszych zasad jest, w następstwie tego to, że trzeba kierować się podobnymi kryteriami, jakie są w sforze. Jeżeli pies podchodzi do właściciela a swym zachowaniem pokazuje, że ma ochotę na zabawę w jego rozumowaniu oznacza to rozkaz wydany właścicielowi. Przeważnie w takiej sytuacji pies kęsie, szczeka a tym samym pragnie wywołać u swego pana uczucie złości i zdenerwowania. Jeśli właściciel macha rękami chcąc obronić się przed psem, pupilek rozpatruje to, jako doskonałą zabawę.

Aby zabawa z psem przebiegała w pełni komfortowo wypada wpierw wyciszyć szczeniaka, zaś w tym celu wolno wziąć go na ręce oraz nie pozwalać na zachowania agresywne, czy również gryzienie. Jeśli pies wyposażony jest w obrożę, można go za nią złapać i utrać się, aby usiadł. Takie zachowanie człowieka pies wydedukuje, jako fakt, iż to właściciel dominuje i że należy go posłuchać. W jakim miejscu kupić niebezużyteczne zabawki i akcesoria? Zajrzyj na Sklep dla psa. To posiadacz decyduje, kiedy tak właściwie ukończyć zabawę ze swoim czworonogiem, właśnie dlatego nawet, jeśli pies nie ma ochoty jej zakończyć musimy być w swym postanowieniu konsekwentni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY