Pośród podróżników bez ustanku coraz znacznie większą popularnością cieszą się państwa śródziemnomorskie. Mimo to aktualnie coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w inne miejsca. Niewątpliwie Warto zainteresować się Chorwacją. Kraj jest o wiele tańszy aniżeli kurorty w Europie Zachodniej. W dodatku słynie z wielu interesujących miejsc. Zawiedzeni nie będą na pewno miłośnicy zwiedzania, ale także i pieszych wycieczek. Pośród atrakcji przyrodniczych wyróżniają się parki narodowe Krka oraz Plitvickie Jeziora.

Turyści mają również z reguły okazję, żeby podziwiać imponujący Adriatyk. Chorwacka natura wbrew pozorom jednakże nie przyćmiewa atrakcji kulturowych. W każdym przewodniku turystycznym sporo miejsca poświęca się najogromniejszym miastom Chorwacji. Pośród nich najważniejszy jest naturalnie Dubrownik, doceniony przez UNESCO, a też Split oraz Trogir. Dużo biur podróży proponują wycieczki do Chorwacji nastawione przede wszystkim na zwiedzanie.

Wolno jednakże coraz częściej spotkać się z propozycją 7+7, gdzie objazdówka powiązana jest z tygodniowymi wczasami. Sezon letni to czas, kiedy większość ludzi planuje swój coroczny urlop, ale coraz więcej osób decyduje się też na nieruchomości – Real estate realestate-honeste.com. Sprzyjają mu nie tylko wolne dni, ale też znakomita pogoda. Choć turystyka ogromnie dynamicznie rozwija się dokładnie wszędzie, to jednakże ciągle prym wśród turystycznych destynacji wiodą kurorty śródziemnomorskie. Coraz wyżej w rankingach jest również ostatnio Chorwacja.

Położony na Półwyspie Bałkańskim kraj jest z pewnością o wiele tańszy od miejscowości w Europie Zachodniej, a atrakcji również w nim nie brakuje. Przede wszystkim warto zaintrygować się historią Chorwacji oraz zobaczyć jej największe miasta. Na liście UNESCO znalazł się Dubrownik, śliczną zabudowę ma Split w Dalmacji, warto też odwiedzić Trogir oraz oczywiście Zagrzeb. Atrakcją, która przyciąga także tysiące podróżników zza granicy jest chorwacka przyroda. W najwyższym stopniu znane są Plitvickie Jeziora. Ich czysta, turkusowa woda i liczne łączące je wodospady tworzą razem niezapomniany widok, który warto choć raz w życiu ujrzeć.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY