Niezawodne piece do topienia metali kolorowych proponuje Energoel. Modele PDP – 3 idealnie sprawdzą się, gdy liczba metali kolorowych nie jest za duża w laboratorium. Mogą to być: złoto, srebro oraz platyna. Dla klientów udostępnione są modele jakie współpracują z tyglami ceramicznymi oraz wersje wyposażone w tygiel grafitowy. Pojemność tygli to około 50 mililitrów.

Charakterystyka techniczna urządzeń podana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i wskazuje, że warto w takie piece się zaopatrywać pod spodziewane użycie. Niskie straty mocy mają przełożenie w zmniejszeniu kosztów wykorzystania, związanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie stosowany jest autorski system IPM – EnergoEl. To on pozwala na optymalne oraz automatyczne przystosowanie mocy urządzeń do zmieniających się cech wsadu. Spora sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Urządzenia ciepłownicze mają małą masę oraz niewielkie rozmiary.

Z tego względu nawet wtedy, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzą się świetnie. Każda maszyna wykonana jest z zastosowaniem hartowania indukcyjnego, czyli można dostosować do pewnych czynności. Można też korzystać z lutowania twardego albo miękkiego. Zleceniodawcy doceniają to, że świadczenia są zrealizowane zgodnie z ich oczekiwaniami. Opis świadczeń podany jest na witrynie marki. Przedsiębiorcy są każdorazowo zadowoleni.

Mające zastosowanie w przemyśle piece wyróżnia: duża sprawność, imponująca wydajność, duża wydajność w obrocie energią, opcja zautomatyzowanie procesów, łatwa obsługa, sterowanie temperaturą, zwarta budowa, małe gabaryty, pozytywny wpływ na środowisko oraz możliwość użycia wybranych opcji, w zależności od wymagań przedsiębiorcy. Dzięki temu, że są to piece na tyle dokładnie zaprojektowane, można oczekiwać na ich bezawaryjne działanie. Wskazana firma ciągle kieruje się wymaganiami klientów w zakresie wytwarzanych pieców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY