Europejski styl projektów mebli to dziś ogromna kombinacja różnych stylów. W ogólności, Europejski styl nowoczesny styl zaczął się rodzić już w neoklasycznych okresach. Krzywoliniowe projekty oraz ciemne drzewo są w nim powszechnie spotykane. Tu nawet krzesła kuchenne drewniane mają formalny charakter. Tak samo, amerykański tradycyjny styl dzisiaj wygląda jakby wrócił do czasów kolonialnych, przy jednoczesnym przystosowaniu tych tematów do nowomodnych potrzeb.

Malowane wykończenia oraz śliczne rozwiązania architektoniczne, takie jak ozdobne zwieńczenia, są niezmiernie typowe dla tego stylu. Jeśli chodzi o meblowe brytyjskie tradycje czasami nawiązuje się tutaj stylem do Indii Zachodnich. Wiklina, rattan, drewno oraz inne lżejsze wykończenia – dzięki temu linie mebli są czystsze oraz prostsze.

Spotyka się tu aranżacja nowoczesna oraz nowoczesna, zwłaszcza jeżeli chodzi o miejskie aranże. Jednakże w każdym stylu wszyscy tu starają się zachować prostotę i styl funkcjonalny, to niesłychanie ważne jeśli chodzi o nowomodne umeblowanie. Skóra i mikrofibra to popularne wybory tapicerki w tym temacie. Ciekawą opcją są włoskie umeblowanie – krzesła z włoch. Jeszcze warto spojrzeć na duńskie nowoczesne meble – łatwe, bez ozdób meble na ogół są wykonane z orzecha włoskiego i drewna tekowego.

Dzisiejsi projektanci skandynawskich prostych rozwiązań lubują się także w łagodnych łukach. I oczywiście – styl minimalistyczny. Minimalistyczne oprzyrządowanie domu to ujęcie łatwości do skrajności. W prostych liniach dominuje minimalistyczne nastawienie. Coraz to znacznie więcej postaci woli oczywiście ten styl.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY