W czasach wszechobecnego kryzysu firmy budowlane redukują koszty. Niemniej jednak nie zawsze jest możliwość przeczekania oraz odłożenia decyzji o zakupie dla firmy oryginalnych machin budowlanych. No właśnie czy koniecznie należy zakupić pionierskie machiny? Czy maszyny budowlane, jakie pozyskują firmy muszą być prosto z fabryki? Przecież istnieje możliwość kupna machin budowlanych z rynku wtórnego, po nieraz, wybitnie interesujących cenach.

W wielu przypadkach firmy, jakie są likwidowane bądź też się przebranżawiają lub też z rozmaitych przyczyn muszą wysprzedawać swój majątek proponują konsumentom sprzęt w poprawnym stanie technicznym w niezwykle atrakcyjnych cenach. Firmy w czasach oszczędzania muszą rozeznać czy nie było by w ich interesie skorzystanie z tej formy i sposobu zdobycia pomocnych machin budowlanych do działalności firmy. Inną możliwością jest też wypożyczenie wyposażenia i jest to najtańsza opcja w czasie gdy dany sprzęt jest potrzeby jednokrotnie.

W przypadku gdy dana maszyna budownicza pomocna jest w szeregu przypadków, należałoby zakupić ją na potrzeby firmy i posiadać pewność, iż zawsze będzie dogodna kiedy zajdzie konieczność jej wykorzystania. Transport tzw. bliski to taka praca maszyn i urządzeń, w wyniku, której ma miejsce przemieszczenie materiałów oraz rozmaitych obiektów na nieduża odległość, zwykle w obrębie budowy, placu składowego, magazynie itp. Maszyny budownicze sprzyjające do transportu bliskiego to między innymi dźwignice.

Pomocną opcją są także obsypnik talerzowy. Służą one do transportu pionowego oraz poziomego ładunków na nieduże odległości, odbywa się to w ruchu przerywanym. Dźwignice, jako machiny budowlane, dzielą się na dźwignice proste, jakie są zbudowane z jednej, najistotniejszej części prostej i dźwignice złożone, w których przypadku jest więcej części składowych. Dźwignice proste to: ciągniki, wózki, suwnice, żurawie i wspornice. Dźwignice złożone to w głównej mierze urządzenia suwnicowo – wspornikowe jak też suwnicowo – żurawiane. Innym wariantem machin budowlanych mających zastosowanie w transporcie bliskim są wózki transportowe, napędzane przede wszystkim silnikiem elektrycznym i rozmaite przenośniki – zapewniają one transport surowców (przenośniki taśmowe).

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY