Ogrzewanie podłogowe jest na pewno o dużo bardziej wygodne od stereotypowych metod grzewczych. Istnieje obiegowa opinia, że podgrzewaną podłogę można zastosować tylko w holu oraz łazience. Z tego także powodu dużo kontrahentów w ogóle nie bierze tej metody pod szczególną uwagę. Nic w tym podejrzanego. Wiązało by się to z dodatkowymi kosztami montażu oraz eksploatacji. W rzeczywistości ogrzewanie podłogowe można zastosować także w salonie czy sypialni – projekt podłogówki. Zawodowcy zapewniają, że chociaż spanie w pokoju, gdzie ogrzewana jest podłoga może budzić niepewności, to faktycznie nie odczuwa się jakiegokolwiek dyskomfortu czy niedogodności. Pierwszą i znaczną atutem ogrzewania w ten sposób pomieszczeń jest wielki komfort.

Ciepło rozprowadzane jest równomiernie na całej przestrzeni. W przypadku sztampowych kaloryferów bywa, że w ich sąsiedztwie powietrze nagrzewa się mocniej, a w drugim kącie pokoju ciepło jest już ledwie dostrzegalne. Ma to miejsce szczególnie w kolosalnych pokojach oraz na klatkach schodowych. Domatorzy przede wszystkim ucieszą się z faktu, iż ciepło wywodzi się z podłogi, co jest szczególnie przyjemne wówczas, kiedy się przebieramy lub ewentualnie najzwyczajniej w świecie ubóstwiamy chodzić w domu w samych skarpetkach. Kolejna zaletą tego rodzaju ogrzewania są jego atuty estetyczne. Docenią to konsumenci, którzy mają w domu stare grzejniki pokaźnych rozmiarów. Usytuowane pod oknem lub ewentualnie ścianie hamują ustawienie tam innych sprzętów i mebli.

Nagrzewanie podłogowe jest optycznie niezauważalne, co podnosi stylistykę pomieszczenia oraz zwiększa możliwości aranżacji. Kolejna zaleta dotyczy kosztów ogrzewania. W podłodze znajdują się rurki przez które przepływa woda. Jej temperatura nie musi być wysoka, co zwiększa wydajność i pozwala do jej ogrzewania wykorzystać kolektory czy również pompy ciepła. Zmniejsza to koszty eksploatacji, a w przypadku kolektorów słonecznych zezwala się cieszyć ogrzewaniem także w chłodne dni. W przypadku ogrzewania centralnego nie można było sobie na to pozwolić, albowiem wiązało się to z kupnem surowca.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY