Bezpieczeństwo swojego domu to jedna z kluczowych spraw, o których trzeba pomyśleć. Ogromnie mogą w tym pomóc nowoczesne urządzenia, jakie nie tylko dużo lepiej będą chronić domowników i dobytek, ale też umożliwiają niezwykle wygodną obsługę. Bez wątpienia do takich zaliczają się wideodomofony. Typowy model domofonu umożliwia wprawdzie otworzyć zamek w bramie czy drzwiach, ale niestety nie da się zobaczyć kto znajduje się z drugiej strony, a tylko go usłyszeć.

Za to wideodomofon jednorodzinny jest jeszcze wyposażony w niewielką kamerę, dzięki temu można obraz z niej oglądnąć na wyświetlaczu. I to nie tylko wtedy, gdy ktoś będzie dzwonił, ale w zasadzie bez przerwy dysponuje się pełnym podglądem na okolicę, gdzie została zamontowana jednostka zewnętrzna.

Interesującą funkcjonalnością, która jest oferowana w najnowocześniejszych odmianach tych urządzeń, jest integracja ze smartfonem. Nie trzeba być wtedy w domu aby otworzyć wejście, da się to zrobić z praktycznie każdego miejsca, w jakim aktualnie się jest.

Świetnym przykładem sprzętów tego typu jest wideodomofon eura, jeden z najlepszych i najbardziej cenionych w swojej grupie. Jednostkę sterującą i zewnętrzną najlepiej połączyć przy wykorzystaniu sieci wi-fi, można wtedy uniknąć niezbyt wygodnego ciągnięcia kabli do bramy. Ale niekiedy wersja z przewodami lepiej się sprawdzi, aktualnie obie opcje są dostępne bez żadnego problemu. Ciekawe możliwości ma też wideodomofon dwurodzinny. Takie urządzenie świetnie się sprawdza przykładowo przy bliźniakach czy jakiś innych obiektach współdzielących posesję.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY