Posiadacze ogrodów przy domu mają mnóstwo opcji na ich urządzenie. Jednym z oryginalniejszych, a z pewnością praktycznych pomysłów, jest postawienie huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa to doskonałe miejsce na odpoczynek, można na niej zająć się książką, po prostu się zrelaksować, a nawet uciąć drzemkę. Wybór najlepszego modelu uzależniony być powinien od paru rzeczy. Po pierwsze istotna jest ilość miejsca w ogrodzie.

Jeśli ogólna powierzchnia nie zalicza się do największych, to raczej lepiej zrezygnować z dużych egzemplarzy. Typowy stelaż huśtawki ogrodowej dla trzech osób może mieć długość nawet 2,5 metra, tak więc cała konstrukcja zajmować będzie spory teren. Trzeba też mieć na uwadze sposób montowania.

W przypadku większych modeli jest zalecane, żeby je stawiać na powierzchni o większej twardości, takiej jak betonowe konstrukcje czy żwir. Następną rzeczą, o którą należy zadbać, będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Pomimo że pozornie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać zwyczajnym sprzętem, na którym trudno sobie zrobić krzywdę, to jednak jest to trochę inaczej. Jeżeli pod ciężarem paru użytkowników coś pęknie, to taka usterka zakończyć się może poważnym wypadkiem. Dlatego ważne jest największe możliwe obciążenie.

Musi ono być co najmniej kilkanaście procent większe od całościowej masy korzystających ze sprzętu osób, ale jeśli będzie więcej, to nic się nie stanie. Przy czym trzeba zwrócić uwagę nie tylko na sam stelaż, ale też pozostały osprzęt, to znaczy łańcuchy , liny, sprężyny oraz tuleje. Każda z wymienionych części decyduje o maksymalnym udźwigu, ale również o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY