Wybór najlepszych płytek łazienkowych nie jest wcale taką łatwą sprawą. Wielu klientów kupując włoskie płytki czy jakiegoś naszego producenta w pierwszej kolejności swoją uwagę zwraca na kolor i wzór. Oczywiście jest to jak najbardziej naturalne, bo przecież łazienkę urządza się na długie lata, i ułożone tam plytki drewnopodobne powinny się podobać właścicielowi. Ale przy zakupie należy także zwrócić swoją uwagę na parę parametrów technicznych, o jakich większość ludzi nie pamięta.

Aktualnie wybór płytek łazienkowych jest bardzo zróżnicowany. Oprócz klasycznych rozmiarów coraz częściej klienci wybierają płytki znacznie większe, które prezentują się elegancko i nowocześnie. Świetnie sprawdzają się one w dużych łazienkach, do mniejszych korzystniej jednak będzie zostać przy mniejszym wymiarze. Lecz moda skręca także w przeciwnym kierunku, niezwykle ciekawym przykładem tego są mozaiki gresowe.

Odpowiednio wkomponowane w projekt łazienki prezentują się naprawdę niesamowicie, choć należy włożyć spor pracy w ich ułożenie. W przypadku płytek na podłogę bardzo ważnym parametrem jest stopień antypoślizgowości, bo wpływa to bezpośrednio na bezpieczne użytkowanie. Należy się również przyjrzeć wytrzymałości mechanicznej, szczególnie jeżeli płytki kładzione będą w pomieszczeniach o dużej intensywności ruchu. Wspominane parametry większego znaczenia nie mają jeżeli będzie kupowana glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce kładzenia nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY