XXI wiek to czas, kiedy tak właściwie postęp techniczny oraz rozwój coraz to lepszych technologii pozwala nam na otaczanie się przedmiotami cudownie wykonanymi z przeróżnych dostępnych na rynku materiałów.

Tworząc mieszkanie w większości wypadków najogromniejszy problem posiadamy z meblami kuchennymi. Pierwsze, na co zwracamy szczególną uwagę to przeważnie fronty kuchenne. Do wyboru posiadamy fronty drewniane, fornirowane, fronty z płyty MDF foliowanej oraz z płyty meblowej, fronty lakierowane oraz szklane.

Fronty kuchenne drewniane wyglądają niesłychanie ładnie, drzewo wdzięcznie przedstawia się w kuchni i powoduje, iż wnętrze wydaje się o wiele bardziej przytulne, niestety stolarze niechętnie zajmują się wykonywaniem frontów kuchennych z drewna, bowiem ma ono tendencję do wypaczania się, rozsychania, jeżeli nie zostało trafnie wysuszone. Zawiasy nadmiernie obciążone kłopotliwymi drzwiczkami z drewna prędzej się zużywają.

Drewniane fronty mają jednak zaletę, jakiej inne nie posiadają wolno je oczyścić ze starej farby wyszlifować oraz pomalować na nowo. Po ukończonym remoncie lub bliskości końcowych prac stajemy przed zawiłym wyborem dodatków i bezsprzecznie mebli. Najtrudniejszy jest wybór mebli kuchennych, ponieważ tu nie liczy się jedynie funkcjonalność mebli, lecz także ich estetyczny i modny wygląd.

W trakcie wyboru kierujemy się w zasadzie wyglądem frontów kuchennych, dopasowujemy je do położonej już podłogi oraz płytek a jeżeli mamy gotowy pomysł na całą kuchnie fronty kuchenne też powinny być gruntownie przemyślane pod względem materiału, z jakiego będą wykonane oraz koloru – przetestuj Hurtownia materiałów do zabudowy wnętrz. Do najdroższych przynależą fronty drewniane, które cudownie się prezentują, można je modernizować zdrapując farbę i pomalować na dowolny odcień, lecz są fronty kuchenne wykonane z tego naturalnego materiału należą do wybitnie ciężkich, co powoduje prędkie niszczenie się zawiasów, jakie wykrzywiają się pod naporem nadmiernie gigantycznego ciężaru. Drewno niepoprawnie wysuszone będzie się wypaczać i rozsychać, co jest największą wadą tego typu frontów kuchennych. Troszkę tańsze są fronty fornirowane, które z powodzeniem mogą zastąpić fronty drewniane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY